Novinky a aktuality

09. 01. 2019
Pravidelne cvičiť a zdravo sa stravovať. Alebo ako si naplniť novoročné predsavzatia.

- Jasná predstava je polovica cesty -

Prečo práve tieto dve predsavzatia sú najrozšírenejšie a každý nový rok sa opakujúce? Výživa a pohyb vplývajú najvýraznejšie na náš vnútorný stav, ako sa cítime v našom „dome“, v dome nášho „Ja“. Tak ako v našom byte / dome sa cítime príjemne keď je čisto, je upratané, je príjemná teplota, tečie teplá a studená voda, je pripojená elektrická energia, jednoducho keď všetko funguje ako má. To isté prirodzene očakávame aj od nášho bytostného „domu“. Vtedy je všetko v rovnováhe a máme skvelý pocit.

- Pocity hýbu svetom, nie sme výnimka -

Prvý krok máme za sebou, máme jasnú predstavu čo chceme dosiahnuť, ako to má vyzerať, ako sa chceme cítiť. Keďže každý deň je nový začiatok, a nechceme prísť o náš cieľ, nakreslime si a opíšme si predstavu nášho cieľa, ktorý chceme dosiahnuť. Zapojme pritom čo najviac zmyslov, môžeme o ňom napísať aj báseň alebo zložiť pieseň a hudbu. Poznáme to z reklamy, slová, obrazy a hudobný podtón nám dlho zostáva v mysli. Alternatívne môžeme použiť najviac vystihujúci obrázok z časopisu alebo internetu, ktorý nám pripomína náš cieľ. Tvorivosti sa medze nekladú, nech naše dielo vychádza z najhlbšieho vnútra.

- Čím vyššiu hodnotu priradíme, tým viac získame -

Druhý krok je zvýšiť hodnotu, dôležitosť želaného stavu, aby ho na druhý deň nepošliapali iné úlohy a nevytisli do zabudnutia. Pripravený obrázok krásne zarámujeme a zavesíme alebo položíme na významné a viditeľné miesto. Vždy keď ho počas dňa zahliadneme, obnoví v nás dobrý pocit a hybnú silu, ktorá nás prirodzene povedie k želanému stavu.

- Kam smeruje naša pozornosť, smerujeme aj naše kroky -

Každé ráno si doprajme pohľad na našu víziu a precíťme jej obsah. Potom si naša myseľ s každým ďalším krokom udrží v podvedomí pozornosť na cieľ. Ak cestujeme do vzdialeného mesta, stále máme pozornosť zameranú na cieľové miesto, i keď počas cestovania vykonávame aj iné činnosti.

- Malými ale istými krokmi dôjdeme do cieľa -

Planovanie krokov

Tretí krok je stanovenie plánu malých krokov. Pravidelné malé kroky nás doviedli do stavu v ktorom sa práve nachádzame a rovnako pravidelné ale už vedomé kroky nás dovedú do želaného cieľa. Zoberme si kalendár a zapíšme si na prvý týždeň prvý krok, ktorý zvládneme vykonávať každý deň, primeraný našej kondícii. Zadefinujme si ho kvantitatívne aj kvalitatívne.

PRÍKLAD v oblasti cvičenia: Ak máme denne málo pohybu, začnime si pridávať každý deň 10 minút prechádzky tak, že budeme pri tom vedome zhlboka dýchať. Robíme to každý deň po celý týždeň a na konci každého dňa si do kalendára zakreslíme smajlíka za úspešný krok a precítime radosť zo zrealizovaného kroku.

PRÍKLAD v oblasti zdravého stravovania: Ak jedávame pravidelne veľa sladkostí počas dňa, začnime si stanovením len jednej porcie sladkosti za deň v najstrávitelnejšom obedňajšom čase. Toto bude náš jediný čas na sladké. A kvalitatívne si ho posunieme do zdravšej podoby so zdravším obsahom.

- Dva v jednom – dvojnásobný úžitok s menšou námahou -

Male kroky k velkemu cielu

Jedným ťahom sa zbavme starého zvyku, ktorý nás sťahuje iným smerom ako je náš cieľ, a vymeňme ho za želaný krok k cieľu. Inak povedané: zriekni sa starého a užívaj si nové. Keď nahradíme starý zvyk novým, nevznikne pocit že nám niečo chýba a nesiahneme znova k zlému návyku.

PRÍKLAD v oblasti cvičenia:
Ak chceme začať denne kráčať 10 minút, cestujme o 10 minút menej autom alebo autobusom. To znamená o 1 - 2 zastávky vystúpime skôr a pokračujeme ďalej pešo. Ak ideme autom, zaparkujeme na skoršom mieste ako doteraz priamo pred pracoviskom, vo vzdialenosti asi 1 - 2 autobusové zastávky.


PRÍKLAD v oblasti zdravého stravovania: Ak sa zriekame klasickej sladkej maškrty (kombinácia: škrob, cukor, tuk), nahradíme sladkú chuť malým množstvom sušeného ovocia alebo šťavy. Sladkého nepotrebujeme veľa, ide o naplnenie sladkej chuti, a preto z hľadiska množstva ide len o sladkú „bodku“ k obedu.

- Vo dvojici je veselšie a spriaznenosť nás posilňuje -

Skupinove cvicenie povzbudzuje

Nájdime si spriaznenú dušu - parťáčku / parťáka, kto má rovnaký cieľ. Môže to byť z rodiny, z práce, od susedov. Ľahko sa dá nájsť na skupinovom cvičení, fitness pobyte alebo workshope o zdravom stravovaní. Vzájomné zdieľanie skúseností a radosti sú najlepšími posilňovačmi našej vôle vytrvať až do želaného stavu.

- Poznanie je liek na každú slabosť -

Rozširujme svoje poznanie, študujme každý deň tému nášho snaženia a vytúženého cieľa. Učme sa od tých najlepších v obore. Najúčinnejší spôsob ako sa niečo naučiť je učiť druhých, preto čo už máme sami zvládnuté, učme nováčikov. S praxou získame nadhľad a silu, potom nás aj prekážky posunú bližšie k cieľu.

- Prax robí majstra -

Ideme na prax. Odvážne bez výhovoriek teraz vykročte prvý krok:
1. Vykreslite si jasnú predstavu vášho želaného cieľa a dajte mu hmotnú podobu napr. nakreslite obraz, zložte báseň alebo jednoducho opíšte cieľ.
2. Zvýšte hodnotu svojej vízie a obraz krásne zarámujte a zaveste na významné a viditeľné miesto.
3. Každé ráno si doprajte pohľad na vašu víziu a precíťte jej obsah, udržujte pozornosť na cieľ aj počas dňa jednoduchou pripomienkou.
4. Stanovte si plán malých krokov, aký bude váš krok 1. týždeň, 2. týždeň ... postupne zľahka pridávajte malé kroky.
5. Nahrádzajte starý zvyk novým a užívajte si účinky nového zvyku.
6. Nájdite si spriaznenú dušu, ktorá má rovnaký cieľ, vo dvojici bude posun k cieľu radostnejší a rýchlejší.
7. Študujte každý deň tému vášho snaženia a vytúženého cieľa. Učte sa od najlepších.
8. Kráčajte krok za krokom, každý krok sa počíta aj ten najmenší, až budete v cieli.

Prajeme vám radostné dobrodružstvo :-)

Recept: Cviklovo - chrenový dip pre imunitu a vitalitu
Recept na imunitu a vitalitu

6 výživných DARČEKOV pre VYVÁŽENIE ZDRAVIA
6 výživných DARČEKOV pre VYVÁŽENIE ZDRAVIA

5 skvelých DARČEKOV pre AKTÍVNE ZDRAVIE
5 skvelých DARČEKOV pre AKTÍVNE ZDRAVIE
Zdielat na Facebooku Video navody na youtube Zdrave stranky

07. 01. 2019
Recept: Cviklovo - chrenový dip pre imunitu a vitalitu

Cvikla a chren sú známe posilňovače imunity a vitality. Koreňová zelenina je nielen výživná ale obsahuje aj veľké množstvo ochranných látok. Pravidelné malé dávky si môžeme pripraviť v podobe cviklovo - chrenového dipu, ktorý si pridáme k hlavnému jedlu.

CVIKLA sa používa na detoxikáciu, pri anémii a vyčerpaní, pri problémoch s pečeňou a s močovým mechúrom, pri probléme s menštruačným cyklom, rakovine, ochorení srdca, vysokom tlaku, artritíde.

CHREN - "slovenský ženšeň", pôsobí ako prírodné antibiotikum proti rôznym baktériám a hubám vyvolávajúcim infekcie močových a dýchacích ciest, používa sa pri reumatických i menštruačných bolestiach, na vykašliavanie a odhlienenie priedušiek, na lepšie trávenie a normalizáciu zloženia črevnej flóry.

Cviklovo chrenovy dip

Recept: Cviklovo - chrenový dip

Ingrediencie

  • 2ks väčšia cvikla
  • 200g chren mletý spracovaný s olejom, octom, cukrom a soľou (domáci alebo bežne dostupný v obchodoch s potravinami)

Postup
Celú cviklu varíme (cca 40min.) vo vode do mäkka so štipkou soli.
Po vychladnutí ošúpeme a nastrúhame.
Zmiešame s mletým chrenom, naplníme do zatvárateľných pohárikov a uskladníme v chladničke.

Servírovanie
Podávame k hlavnému jedlu 2 – 3 čajové lyžičky, alebo na pečivo.

Alternatíva
Môžeme z neho vytvoriť nátierku na pečivo: pridáme kešu oriešky, olej a prípadne trocha cesnaku, a všetko vymixujeme.

Želáme Vám dobrú chuť a na zdravie :-)

Zdielat na Facebooku Video navody na youtube Zdrave stranky
12. 12. 2018
5 darčekových VYCHYTÁVOK pre rodičov a starkých

Sviatky sú pred dverami a pred nami zasa každoročná dilema, čím potešiť rodičov alebo starkých. Najmä ľudia vo vyššom veku pociťujú fyzickú námahu pri dennej hygiene, či ich bolia kĺby, alebo paže či chrbát. Poďme sa spolu pozrieť na päť obľúbených vychytávok pre ľahší deň, ktoré uľahčia a spríjemnia život vašich najbližších.

1. Dajú sa obliecť ponožky bez zohnutia?

Každý z nás zažil niekedy ráno pocit stuhnutosti celého tela, keď aj vstať z postele je náročné a tým nemyslíme len kvôli pracovným povinnostiam. Vekom chrupavky vysychajú, svaly sa skracujú a sú slabšie. Inokedy nás po záťaži bolí chrbát alebo nohy a tento pocit sa objavuje tým častejšie, čím viac rokov pribúda.

Obúvanie ponožiek sa môže stať hračkou s navliekačom ponožiek. Táto praktická pomôcka umožní natiahnuť si ponožky bez zohýbania a bolesti – jednoducho v sede natiahnete na navliekač ponožku a pomocou dvoch dlhých šnúrok si ho aj s ponožkou obujete. Mimochodom, tento navliekač je bestsellerom medzi kompenzačnými pomôckami pre domácu starostlivosť nielen pre seniorov. Pomáha pri každom fyzickom obmedzení, pri bolestiach, stuhnutosti alebo nadváhe.

2. Ako si umyť chrbát, keď naň nedočiahneme? A čo nohy v sprche?

Perfektný pocit čistoty miluje každý z nás. Niekedy sme však pri hygiene limitovaní - boľavé kĺby alebo chrbtica, stuhnutosť svalov nám nedovoľujú vykonať potrebné úkony. A na tele sú aj miesta, kde jednoducho nedočiahneme ak nemáme kĺby extrémne ohybné. Kto si vie pohodlne sám umyť chrbát bez rôznych úklonov či záklonov?

Ak zvolíte na každodenné umývanie celého tela hubku s predĺženou rúčkou, chrbát ale i nohy si umyjete hravo. Rúčka hubky je dostatočne dlhá a pevná, odolná aj pri pravidelnom používaní.

3. Ako si nakrémovať a vymasírovať chrbát svojpomocne?

A keď je chrbát pekne umytý, zaslúži si trochu zvláčniť dennou dávkou telového mlieka. Na to nielen seniorom poslúži aplikátor telového mlieka s predĺženou rúčkou. Opäť zvládnete hygienu bez námahy a navyše si môžete pri natieraní chrbát aj jemne premasírovať masážnymi zakončeniami hlavice aplikátora. Do aplikátora môžete pridať akýkoľvek typ telového mlieka, podľa toho, či potrebujete pokožku zjemniť, hydratovať, alebo napríklad vymasírovať chladivým gélom.

Aplikator teloveho mlieka

4. Dlhé vlasy alebo slabá motorika rúk - ako si ich učesať?

Učesanie vlasov v zadnej časti hlavy môže robiť problém najmä starším ľuďom. Hrebeň s dlhou rúčkou ho pomôže pohodlne vyriešiť. Vlasy si prečešete bez namáhania, jednoducho, akoby ste si česali postrannú cestičku. Nešmykľavá ergonomicky tvarovaná rúčka zaručí, aby hrebeň nevypadol z ruky. Ideálne pre seniorov so zhoršenou motorikou.

5. Ako si ostrihať nechty s presnou ľahkosťou?

A ako na ostrihanie nechtov na rukách či nohách, ak menej poslúchajú prsty - či sú málo ohybné alebo sa zhoršuje jemná motorika? V tomto prípade s jemnými nožničkami alebo maličkým cvakátkom nepochodíme. Riešením sú klieštiky na nechty s ergonomickým a hrubším úchopom. S pevnou a dostatočne veľkou rukoväťou ľahšie uchopíte samotný necht a budete mať väčšiu istotu a stisk pri samotnom zastrihnutí do požadovaného tvaru a dĺžky.

Kliestiky s velkym uchopom

Pribalíme darček aj vám

Kúpou hrebeňa, hubky a aplikátora s dlhou rúčkou spríjemníte a uľahčíte svojim blízkym ich každodenné činnosti. Spoločne si potom môžete vychutnať šálku alternatívnej kávičky podľa dávnej ajurvédskej receptúry s liečivou bylinkou - darček pre vás, ktorý dostanete pri kúpe zvýhodneného darčekového balíčka:

Darčekový balíček 3 + kávička

Hrebeň s dlhou rúčkou + Aplikátor telového mlieka + Huba na umývanie s predĺženou rukoväťou + darček: Ajurvédska náhrada kávy BRAHMI 100g (podporuje pamäť a mentálne zdravie)

> Kúpiť balíček <


Krásne dni s produktami nielen pre seniorov vám prajú Zdravé stránky.


  • Naše BENEFITY pre VÁS

    • Ku každému nákupu DARČEK pre potešenie :-)
    • NAJLACNEJŠIA doprava od 2,40 Eur pri nákupe do 50 Eur.
    • DOPRAVA ZDARMA pri nákupe nad 50 Eur.
    • KVALITNÉ produkty pre oporu vášho zdravia.
    • Veľké zásoby pre OKAMŽITÉ ODOSIELANIE.
    • DORUČENIE do 24hod. pri objednávke do 13h.
    • Osobný ODBER vo výdajni v Žiline, aj na lekársky poukaz.
    • Online chatové PORADENSTVO a telefonicky na BEZPLATNOM
      čísle 0800 111 863 pon-pia 08-16h.
    • Jednoduché a rýchle VYBAVENIE reklamácie.
    • Video NÁVODY a články s riešeniami pri zdravotných obmedzeniach.
    • 100% GARANCIA spokojnosti pre Vás.

    Facebook Zdrave stranky Video navody na youtube Zdrave stranky
10. 12. 2018
Účinní POMOCNÍCI pri ochorení DÝCHACÍCH CIEST

Respiračné ochorenia trápia veľké percento populácie. Či už je to alergia, astma alebo len bežné prechladnutie, nádcha či chrípka, prinášajú so sebou rad komplikovaných zdravotných problémov. Nepríjemné sú pre dospelých, no najmä pre malé deti, ktoré so zatekajúcimi hlienmi a dráždivým kašľom bojujú ťažšie. Pomôcť môže inhalovanie, ktoré sa praktizovalo už za čias Hippokrata, čistenie nosa a u malých detí odsávanie hlienov.

INHALOVANIE

Nemýľte si ho však s naparovaním. Špeciálny inhalačný prístroj vytvára aerosól (premenená liečivá tekutina na dýchateľnú hmlovinu) z liečivej minerálnej vody určenej na inhaláciu, alebo určeného lieku – na malé čiastočky (okolo 3µm), ktoré dokážu prejsť pri voľnom dýchaní až do najmenších častí dolných dýchacích ciest – alveol. Vodná para z hrnca má čiastočky vody príliš veľké a tie ostávajú len v horných dýchacích cestách.

Inhalacia

Inhalátor poskytuje účinnú liečbu ochorení dolných dýchacích ciest, ako je bronchitída,
bronchiolitída, astma s príznakmi, ako je kašeľ, bolesť v krku alebo dýchavičnosť.

Benefity inhalovania

  • inhalovanie je jednoduché a pre telo prirodzené
  • zvlhčuje dýchacie cesty
  • napomáha vykašliavaniu a uvoľňuje hlieny
  • je nenávykové, bez chemických prísad
  • stačí sa pohodlne usadiť, do prístroja naliať aerosólny roztok alebo liečivú minerálnu vodu určenú na inhalovanie
  • znižuje potrebu častého užívania antibiotík
  • aerosól alebo liečivá minerálna voda vhodná na inhalovanie je izbovej teploty, neobarí ako naparovanie
  • prístroj na inhalovanie rozprašuje roztok na malé čiastočky, ktoré dokážu efektívne zacieliť na spodné alebo horné dýchacie cesty

Inhalovanie je vhodné

  • pri nádche, rýchlejšom prekonaní chrípky a uľaví astmatikom či alergikom
  • pre utuženie zdravia inhaluje sa 1-krát denne po dobu 20 minút
  • pri akútnych stavoch inhaluje sa 2-3 krát denne
  • pre každého, od bábätiek až po dospelých

Veľkosť častíc v aerosole určuje, kde v respiračnom systéme sa liek efektívne využije. Veľké častice nad 5 mikrometrov sa dostanú do úst, hrdla a do nosnej dutiny. To zvládne aj para z vriacej vody. Menšie častice, ktoré sa dostanú až do dolných dýchacích ciest, sú potrebné na liečbu priedušiek a dolných alveol. Sem sa dostanú častice so strednou hmotnosťou aerodynamického priemeru (MMAD) 3 mikrometre, ktoré vytvoríte len efektívnou inhalačnou súpravou.

ČISTENIE NOSA

Dýchacie cesty z nosa do pľúc sú spojené. V dôsledku toho sa infekcie môžu ľahko šíriť v celom dýchacom systéme. Z tohto dôvodu udržiavanie čistého nosa pravidelným oplachovaním pomáha zabrániť tomu, aby sa bežné prechladnutia vystupňovali do ťažších pľúcnych problémov, ako je bronchitída. Toto pomáha aj pri znižovaní príznakov alergie a zlepšuje dýchanie tým, že znižuje zápal v nose.
Zatekajúce hlieny a upchatý nos predstavujú pre najmenších obrovský problém. Detičky nemôžu dýchať, neustále sa budia zo spánku a tým najmenším upchatý nos pri satí materského mlieka robí problém. Základom je preto nos pravidelne čistiť.

Nosna sprcha

NOSNÁ SPRCHA sa môže používať s fyziologickým roztokom, alebo určenými minerálnymi vodami a terapia trvá len 30 sekúnd. Nosná sprcha čistí nosovú dutinu a pomáha zmierňovať symptómy ochorení, ako je bežná chrípka, alergická rinitída alebo sinusitída. Spája sa s kompresorom a vytvára jemnú hmlu, ktorá uvoľňuje nos jemnejšie ako iné metódy. Veľkosť častíc v aerosole je optimálna pre horné dýchacie cesty.

ODSÁVANIE HLIENOV

U tých detí, ktoré nie sú schopné sa vysmrkať samé, existuje účinná pomôckaodsávačka na hlieny. Dieťatku najprv odsajte hlieny a potom môže inhalovať. Po odsatí hlienov nosovú sliznicu zvlhčite.
Deti mávajú až 8 respiračných infekcií za rok.
Respiračné infekcie môžu mať vplyv na nos, hrdlo alebo pľúca, čo spôsobuje ťažkosti s dýchaním, jedením a spaním. Odsávačka hlienov môže uvoľniť upchatý nos a znížiť riziko ďalších respiračných infekcií, a následná inhalácia môže byť prospešná k efektívnemu doručeniu určených minerálnych vôd a liekov do dýchacích ciest.

Zakúpením inhalátora šetríte nielen zdravie, ale aj rodinný finančný rozpočet,
pretože jeden inhalátor môže používať celá rodiny.

Navyše sú k dispozícii praktické novinky 2v1 - dve funkcie v jednom prístroji:
inhalátor s nosnou sprchou TOTAL a inhalátor s odsávačkou DUOBABY.

Inhalátor s nosnou sprchou OMRON Total pre 4 ročné obdobia

OMRON C102 Total je unikátny 2v1 inhalátor s nosnou sprchou v jednom prístroji. Štyri ročné obdobia, jedno riešenie - pre voľné dýchanie po celý rok. Voľne dýchať, môže byť pre deti ťažké s meniacimi sa ročnými obdobiami, kedy môžu trpieť rôznymi ochoreniami dýchacích ciest.

Na jar a v lete sú senná nádcha a iné alergie veľmi časté, čo spôsobuje výtok z nosa, kýchanie a tiež svrbenie očí.
V jesenných a zimných štádiách sa začnú šíriť vírusy, ktoré postihujú dýchacie cesty, vyvolávajú príznaky, ako je upchatý nos alebo výtok z nosa, kašeľ a bolesť v krku.

Inhalátory OMRON pomocou tlaku vzduchu premieňajú liečebný roztok (najčastejšie minerálnu vodu) na aerosol (jemnú hmlovinu), ktorá preniká do dýchacích ciest, kde pôsobí protizápalovo a zmierňuje opuchy slizníc.

Inhalator s nosnou sprchou TOTAL

Pri vdychovaní dochádza k zvlhčeniu slizníc, zvýšeniu obranyschopnosti, transportu liečivých látok priamo na lokálne miesto potreby liečby a znižovaniu hlienu v dýchacích cestách. Tento hlien sa stáva redší, ľahšie sa vykašliava, hltan a ústna dutina sa dezinfikujú. Inhalovanie má lokálny antiseptický účinok a pôsobí uvoľňujúco. Takto viete liečiť kašeľ aj bez chemických liekov a sladkých sirupov.

Inhalovanie je vhodné pre deti, dospelých, aj ľudí vo vyššom veku – už v základnej výbave je kompletné príslušenstvo.

Benefity

  • 2v1 inhalátor a nosná sprcha v jednom prístroji
  • nosná sprcha – uvoľňuje nos
  • inhalátor – účinne dodáva liečivá do pľúc
  • veľkosť produkovaných častíc v aerosole: pri inhalátore / nosnej sprche: 2,6µm MMAD / 90% častíc viac ako 10µm MMAD
  • nebulizačný výkon: pri inhalátore / nosnej sprche: 0,35ml za min. / viac ako 5ml za min.
  • jednoduchá obsluha a čistenie prístroja aj príslušenstva

Vhodné

  • na predchádzanie problémom v respiračnom systéme počas celého roka
  • na čistenie nosa aby sa zabránilo vzniku závažnejších problémov s pľúcami
  • znižovaniu hlienu v dýchacích cestách
  • na prevenciu a riešenie upchatého nosa, dráždivého kašľu, alergických reakcií alebo iných respiračných problémov
  • na zvýšenie obranyschopnosti
  • vhodný pre všetkých členov rodiny (s priloženým náustkom, alebo maskou)

Cena zahŕňa: prístroj, nosná sprcha, inhalačná súprava, hadica 1m, náustok, adaptér na náustok, maska pre deti, maska pre dospelých, návod, záručný list

BONUS V CENE

  • 3 ročná záruka na prístroj
  • autorizovaný servis OMRON
  • od nás DOPRAVA ZDARMA
  • registrovaná zdravotnícka pomôcka (ŠUKL) určená pre slovenský trh

Viac

Odsávačka hlienov a kompresorový inhalátor Omron v jednom - DUOBABY

OMRON DuoBaby je unikátny 2v1 inhalátor a odsávačka hlienov v jednom prístroji, ktorý je vhodný na zmiernenie upchatia nošteka a liečenie najčastejších dýchacích ťažkostí bábätiek ako aj dospelých členov rodiny.

Nosová odsávačka hlienov jemne čistí detský noštek, uvoľňuje upchaté dýchacie cesty a umožňuje voľné dýchanie. Inahaláciou následne lokálne a efektívne aplikujete určené minerálne vody, alebo tekuté lieky na sliznice horných aj dolných dýchacích ciest, čo ich zvlhčuje a zlepšuje ich obranyschopnosť.

Odsavacka hlienov a inhalator DUOBABY

Benefity

  • jednoducho použiteľná odsávačka detských hlienov a na konci hadičky vymeniteľné inhalačné príslušenstvo
  • jemne čistí regulovateľným odsávaním
  • veľkosť produkovaných častíc v aerosole 4/9µm MMAD (podľa použitého príslušenstva v cene)
  • nebulizačný výkon 0,2/0,4ml/min.
  • schránka pre komplet príslušenstvo vo vnútri prístroja
  • jednoduchá obsluha a čistenie prístroja aj príslušenstva

Vhodné

  • na cielenú prevenciu a liečbu horných a dolných ciest
  • na uvoľnenie upchatého nošteka bábätiek ako aj nosa dospelých členov rodiny
  • na doručeniu určených minerálnych vôd a liekov do dýchacích ciest
  • vhodný pre všetkých členov rodiny (s priloženým náustkom, alebo malou maskou)

Cena zahŕňa: prístroj, odsávačka, 2x inhalačná súprava (horné a dolné dýchacie cesty), hadica, náustok, maska pre deti, návod, záručný lis

BONUS V CENE

  • 3 ročná záruka na prístroj
  • autorizovaný servis OMRON
  • od nás DOPRAVA ZDARMA
  • registrovaná zdravotnícka pomôcka (ŠUKL) určená pre slovenský trh

Viac

Infračervená lampa 100 W

Najväčším pomocníkom býva tradične aj infralampa pri liečbe nádchy, chrípky či zápaloch čelných a nosných dutín.

Infralampa vyžaruje prenikavé infračervené svetlo, ktoré sa v spodných vrstvách pokožky mení na teplo. Urýchľuje krvný obeh a prepravu látok, ktoré sú potrebné na obnovu a vyživovanie tkanív ľudského tela. Infračervené svetlo tiež urýchľuje vylučovanie odpadových látok. Vďaka týmto vlastnostiam je infralampa veľmi vhodná na terapeutické (dýchacie cesty, svaly, kĺby, stredné ucho), ako aj kozmetické použitie pri starostlivosti o pleť a pokožku (opary, vyrážky, celulitída).

Infralampa 100W

Benefity

  • urýchľuje krvný obeh a prepravu látok
  • urýchľuje vylučovanie odpadových látok
  • nastaviteľný sklon uhlu na lepše lokálne zacielenie
  • priehradka na kábel pre ľahšie uskladnenie

Vhodné

  • na liečbu bolesti svalov, kŕčov, reumy, artritídy
  • na liečbu bežných prechladnutí, pri zápale stredného ucha
  • na efektívnu úľavu od bolesti svalov v oblastiach o veľkosti 20 x 30 cm (rameno, lakeť, lýtko alebo krk)
  • na zlepšenie pružnosti tkaniva, zníži sa stuhnutosť kĺbov a zvýši ich pohyblivosť
  • pri starostlivosti o pleť a pokožku: opary, vyrážky, celulitída

Viac

  • Naše BENEFITY pre VÁS

    • Ku každému nákupu DARČEK pre potešenie :-)
    • NAJLACNEJŠIA doprava od 2,40 Eur pri nákupe do 50 Eur.
    • DOPRAVA ZDARMA pri nákupe nad 50 Eur.
    • KVALITNÉ produkty pre oporu vášho zdravia.
    • Veľké zásoby pre OKAMŽITÉ ODOSIELANIE.
    • DORUČENIE do 24hod. pri objednávke do 13h.
    • Osobný ODBER vo výdajni v Žiline, aj na lekársky poukaz.
    • Online chatové PORADENSTVO a telefonicky na BEZPLATNOM
      čísle 0800 111 863 pon-pia 08-16h.
    • Jednoduché a rýchle VYBAVENIE reklamácie.
    • Video NÁVODY a články s riešeniami pri zdravotných obmedzeniach.
    • 100% GARANCIA spokojnosti pre Vás.

    Facebook Zdrave stranky Video navody na youtube Zdrave stranky
07. 12. 2018
6 výživných DARČEKOV pre VYVÁŽENIE ZDRAVIA

"Sme" to, čo jeme. Kvalitná potrava vyživuje, buduje a posilňuje, dodáva energiu, vytvára vhodné prostredie pre život. Zdravie si nekúpime v zázračnej tabletke. Doprajme si dávku zdravia z prírody.

1. ESI Aloe Vera čistá šťava 1000 ml

Aloe je rastlina, ktorú obdivovali už dávne civilizácie a rokmi jej prisúdili punc legendárnosti. Prvá písomná zmienka o účinkoch Aloe sa nachádza na hlinených doštičkách z obdobia vlády sumerského kráľa Arkada zo 4. tisícročia p. n. l. Traduje sa, že za svoju krásnu pleť vďačila kráľovná Kleopatra prípravkom z Aloe. Vo svojej praxi ju používal aj slávny grécky lekár Hippokrates žijúci v 5. až 4. storočí p. n. l.

Aloe Vera ESI je pestovaná v Mexiku, bez použitia chemických látok. Aloe šťava ESI je získavaná priamo z čerstvej dužiny krájanej ručne. Spracovávaná za studena, nepasterizovaná, bez pridania cukru a farbív. Šťava z nej je vyrobená jedinečným spôsobom, v ktorom sa zlučujú optimálne vlastnosti vnútornej časti listu (bez aloínu) a čistého gélu obsiahnutého vo vnútri rastliny. Produkty Aloe Vera ESI vlastnia certifikát CERTIQUALITY.

Aloe vera ESI cista

Benefity

  • pomáha zvyšovať imunitu
  • pomáha udržiavať zdravé črevá a tráviaci trakt
  • pomáha pri rôznych kožných problémoch
  • priaznivo vplýva pri únave
  • priaznivo vplýva pri cukrovke
  • pomáha regulovať ženský menštruačný cyklus
  • pri mnohých kožných problémoch

Kvalita

  • čistá forma šťavy - neriedená vodou
  • produkty Aloe Vera ESI vlastnia certifikát CERTIQUALITY
  • 100% čistý produkt vyrobený z rastlín pestovaných bez použitia pesticídov a chemických hnojív
  • potvrdený vysoký obsah mukopolysacharidov (7000 mg/l)
  • vyrobené podľa prísnych kritérií ISO 9001 (kontrola kvality a obsahu aktívnych zložiek)

Zloženie: čistá šťava z Aloe Vera (Aloe Vera Barbadensis Miller) 99,8%, kyselina citrónová (regulátor kyslosti), benzoán sodný, sorban draselný (konzervačné látky).

Viac


2. ESI Aloe Vera so sťavou z čučoriedok a medom 1000 ml

Vďaka svojej sladkej chuti je táto kombinovaná šťava s medom veľmi obľúbená.

Čučoriedka pôsobí ako antioxidant, podporuje cievny systém, pomáhá udržovať zdravé oči a priaznivo vplýva na sliznicu žalúdka a tenkého čreva.

Stava Aloe vera ESI s medom a cucoriedkou

Zloženie: čistá šťava z Aloe Vera (Aloe Vera Barbadensis Miller) 94%, med 5,7%, koncentrovaná šťava z čučoriedok (Vaccinium myrtillus) 0,26%, kyselina citrónová (regulátor kyslosti), benzoán sodný, sorban draselný (konzervačné látky).

Viac


3. ESI Aloe Vera so šťavou z čučoriedok a medom v dávkovacích vreckách

Balenie v dávkovacích vreckách umožňuje jednoduché skladovanie a transport - možnosť zobrať si ho kamkoľvek so sebou, praktické na cestách. Nepotrebuje chladničku po otvorení. Obzvlášť je rozdiel vo zvýšenom obsahu polysacharidov, takmer dvojnásobne. Obsahuje deklarované a certifikované aktívne látky. Užíva sa len 1-2 vrecká denne. Balenie obsahuje 24ks vreciek.

Stava Aloe vera ESI s cucoriedkou v sackoch

Zloženie: koncentrovaná šťava z listov Aloe Vera (Aloe Vera Barbadensis Miller) 18,5 ml, koncentrovaná šťava z plodov čučoriedky (Vacinium Myrtilius) 60 mg, med, čučoriedková aróma, guárová guma (zahusťovadlo), kyselina citrónová (regulátor kyslosti), benzoán sodný, sorban draselný (konzervačné látky).

Obsah: 24ks x 20 ml (vydrži 12 - 24 dní)

Viac

4. Ajurvédska náhrada kávy AŠVAGANDHA - podpora energie 100g

ZLATÝ DÚŠOK je chutný a zdraviu prospešný rozpustný kávovinový nápoj bez kofeínu, vyrobený z kvalitných surovín - čakanky, jačmeňa a raže. Je výbornou náhradou kávy, skvele chutí a pre svoje účinky je vhodný na dlhodobú konzumáciu. Za svoj prínos pre organizmus vďačí čakanke a extraktu z bylín vysoko cenených tradičnou ajurvédskou medicínou.

Nápoj obsahuje extrakt z rastliny Withania somnifera - ASHWAGANDHA, ktorá prispieva k optimálnej mentálnej a kognitívnej aktivite, podporuje kardiovaskulárny systém a relaxáciu. Jej koreň podporuje tvorbu energie a má adaptogénne vlastnosti.

Ajurvedska nahrada kavy Asvagandha

Benefity AŠVAGANDHI

  • prispieva k mentálnemu zdraviu a relaxácií
  • podporuje kardiovaskulárny systém
  • prispieva k optimálnej kognitívnej i mentálnej aktivite
  • koreň tejto rastliny má priaznivý vplyv na pleť, tvorbu energie, odolávanie organizmu voči stresu
  • jej koreň má adaptogénne vlastnosti
  • podporuje dýchacie cesty a má omladzujúce účinky
  • priaznivý vplyv koreňa je potvrdený i na reprodukciu

Benefity Čakanky

  • podporuje trávenie
  • priaznivo pôsobí na činnosť pečene
  • priaznivo pôsobí na činnosť srdca a ciev
  • podporuje znižovanie váhy a kontrolu hmotnosti
  • podporuje zdravie kostí a kĺbov

Zloženie: sušený extrakt z praženého jačmeňa, praženej raže a praženej čakanky, extrakt z rastliny Withania somnifera (Ashwagandha) 3 g. 1 g extraktu je vyrobený zo 7 g rastliny.

Spôsob prípravy: 1-2 kávové lyžičky zmesi nasypeme do šálky a zalejeme horúcou, nie vriacou vodou.
Dávkovanie: 1 šálka maximálne 4x za deň

Viac

5. Ajurvédska náhrada kávy BRAHMI - podpora pamäte a mentálneho zdravia 100 g

ZLATÝ DÚŠOK je chutný a zdraviu prospešný rozpustný kávovinový nápoj bez kofeínu, vyrobený z kvalitných surovín - čakanky, jačmeňa a raže. Je výbornou náhradou kávy, skvele chutí a pre svoje účinky je vhodný na dlhodobú konzumáciu. Za svoj prínos pre organizmus vďačí čakanke a extraktu z bylín vysoko cenených tradičnou ajurvédskou medicínou.

Nápoj obsahuje ektrakt z rastliny Bacopa monnieri - BRAHMI, ktorá podporuje zlepšovanie pamäte, psychické zdravie, poznávacie funkcie a priaznivo vplýva na funkcie žlčníka.

Ajurvedska nahrada kavy Brahmi

Benefity BRAHMI

  • prispieva k zlepšeniu pamäte
  • podporuje psychické zdravie a poznávacie funkcie
  • prispieva k normálnej funkcii žlčníka

Benefity Čakanky

  • podporuje trávenie
  • priaznivo pôsobí na činnosť pečene
  • priaznivo pôsobí na činnosť srdca a ciev
  • podporuje znižovanie váhy a kontrolu hmotnosti
  • podporuje zdravie kostí a kĺbov


Zloženie: sušený extrakt z praženého jačmeňa, praženej raže a praženej čakanky, extrakt z rastliny Bacopa monnieri (Brahmi) 3 g. 1 g extraktu je vyrobený z 13 g rastliny.

Viac

6. Ajurvédska náhrada kávy GARCINIA - podporuje chudnutie 100 g

ZLATÝ DÚŠOK je chutný a zdraviu prospešný rozpustný kávovinový nápoj bez kofeínu, vyrobený z kvalitných surovín - čakanky, jačmeňa a raže. Je výbornou náhradou kávy, skvele chutí a pre svoje účinky je vhodný na dlhodobú konzumáciu. Za svoj prínos pre organizmus vďačí čakanke a extraktu z bylín vysoko cenených tradičnou ajurvédskou medicínou.

Nápoj obsahuje extrakt zo šupiek ovocia Garcinia cambogia - GARCÍNIA, ktorý priaznivo vplýva na kontrolu hmotnosti, potláča pocit hladu a navodzuje pocit sýtosti.

Ajurvedska nahrada kavy Garcinia

Benefity GARCINIE

  • navodzuje pocit sýtosti
  • znižuje chuť do jedla
  • pomáha k udržaniu normálnej telesnej hmotnosti

Benefity Čakanky

  • podporuje trávenie
  • priaznivo pôsobí na činnosť pečene
  • priaznivo pôsobí na činnosť srdca a ciev
  • podporuje znižovanie váhy a kontrolu hmotnosti
  • podporuje zdravie kostí a kĺbov


Zloženie: sušený extrakt z praženého jačmeňa, praženej raže a praženej čakanky, extrakt zo šupiek ovocia Garcinia cambogia 6 g. 1 g extraktu je vyrobený zo 6 g šupiek ovocia.

Viac

Želáme vám dobrú chuť a na zdravie.  • Naše BENEFITY pre VÁS

    • Ku každému nákupu DARČEK pre potešenie :-)
    • NAJLACNEJŠIA doprava od 2,40 Eur pri nákupe do 50 Eur.
    • DOPRAVA ZDARMA pri nákupe nad 50 Eur.
    • KVALITNÉ produkty pre oporu vášho zdravia.
    • Veľké zásoby pre OKAMŽITÉ ODOSIELANIE.
    • DORUČENIE do 24hod. pri objednávke do 13h.
    • Osobný ODBER vo výdajni v Žiline, aj na lekársky poukaz.
    • Online chatové PORADENSTVO a telefonicky na BEZPLATNOM
      čísle 0800 111 863 pon-pia 08-16h.
    • Jednoduché a rýchle VYBAVENIE reklamácie.
    • Video NÁVODY a články s riešeniami pri zdravotných obmedzeniach.
    • 100% GARANCIA spokojnosti pre Vás.

    Facebook Zdrave stranky Video navody na youtube Zdrave stranky
06. 12. 2018
5 skvelých DARČEKOV pre AKTÍVNE ZDRAVIE

Každý krok sa počíta. Pohyb je život, podporuje výživu aj detoxikáciu každej bunky, celého organizmu. Zdravie si nekúpime v tabletke, je v našich rukách. Doprajme si dávku zdravia aktívne.

1. Trenažér šliapací digitálny

Posilňovací stroj na cvičenie v sede alebo v ľahu s digitálnym zobrazovaním času a kalórií. Zvyšuje svalovú hmotu horných aj dolných končatín, zlepšuje prekrvenie, vyživovanie a pohyblivosť kĺbov, podporuje lepšiu koordináciu pohybu pravej a ľavej strany tela, pomáha spaľovať tuky a odbúrať celulitídu.

Trenazer sliapaci digitalnyDigitalny displejNastavitelnost trenazera

Benefity

  • kvalitný produkt od nemeckého výrobcu
  • ľahký a skladací, praktický na uskladnenie
  • motivuje a pomáha dodržať tréningový režim
    vďaka zobrazovaniu času a kalórií
  • výborný darček nielen pre seniorov

Vhodné

  • pri rehabilitácii po úrazoch
  • pri svalovej distrofii
  • pre seniorov
  • pri redukovaní tukov a celulitídy
  • pri každej fyzickej kondícii vďaka plynule
    nastaviteľnom odpore pedál
Viac


2. Dvojitá fit lopta "piškóta" Physio Roll

Stred je zúžený ako jazdecké sedlo, zabezpečuje oporu a stabilitu, pocit dôvery aj pohodlia. Má väčšiu cvičebnú plochu, čo uľahčuje cvičenie starším ľuďom, deťom, pre osoby s handicapom, či ľuďom s nadváhou, nosnosť 300kg. Môžete na nej skákať, balansovať, ležať alebo sa hojdať.

Fit lopty Physio Roll sú kvalitné a bezpečné, vyrobené v EÚ podľa platných noriem. Lopty Physioroll plus sú vyrobené zo špeciálneho mäkčeného PVC s atraktívnym perleťovým povrchom a patentovanou technológiou BRQ. Táto technológia BRQ zaručuje väčšiu bezpečnosť počas cvičenia na lopte tak, že zabraňuje rýchlemu úniku vzduchu pri jeho náhlom poškodení a nedochádza tak k prasknutiu či roztrhnutiu lopty.

Benefity

  • pomáha pri rozvoji motoriky a rovnováhy
  • posilňuje chrbtové svalstvo a ostatné časti tela
  • odolná voči deformácii a voči potu, či iným tekutinám
  • umožňuje spoločné sedenie terapeuta s pacientom
  • bezpečná dvojplášťová

Vhodné

  • pre všetky vekové kategórie
  • pri problémoch s rovnováhou a koordináciou
  • pri zdokonaľovaní a vývoji motoriky u detí,
    posilňovanie svalov
  • pre rozvoj vestibulárneho systému - rovnováhy
  • pri hipoterapii
  • pri fyzioterapii handikepovaných
Viac

3. Posilňovač svalov prstov a rúk, na precvičenie jemnej motoriky

Posilňovač svalov prstov a ruky má podobu troch krúžkov z termoplastickej hmoty a špeciálnej plastelíny. Každý krúžok je rôznej pevnosti pre rôzne stupne posilňovania svalstva: krúžok ružový - ľahké posilňovanie, oranžový - stredné, modrý - silné posilňovanie. Plastelína s rôznou tvrdosťou posilní jemnú motoriku rúk, precvičí svaly a pomáha tiež k odbúraniu stresu. V ponuke sú 4 farby plastelín podľa tvrdosti: mäkká, extra mäkká, stredne tvrdá, tvrdá.

Benefity
  • materiál je hygienicky, antibakteriálny
  • je nemastný, nelepí sa, nezanecháva žiadne zvyšky na rukách
  • materiál nestvrdne
  • vhodné pre alergikov, neobsahuje hyperalergény, latex a pod.
  • rôzna tvrdosť pre rozličné stupne posilňovania
  • farebné odlíšenie pre voliteľnú záťaž
Vhodné
  • pre deti aj seniorov
  • na naťahovanie a posilňovanie horných končatín
  • pri rehabilitácii prstov, dlaní a rúk
  • precvičovanie jemnej motoriky, úchopu, koordinácie, rozsahu pohybu, ale i kognitívnych funkcií
  • po operáciách, úrazoch, cievnych príhodách, reume, u pacientov s detskou mozgovou obrnou či inými telesnými postihnutiami
  • na odbúranie stres

Sada
3-ch krúžkov

Viac

Plastelína
extra mäkká

Viac

Plastelína
mäkká

Viac

Plastelína
stredne tvrdá

Viac

Plastelína
tvrdá

Viac

4. Balančná podložka nafukovacia na sedenie a státie

Umožňuje nácvik dynamického sedenia, vzpriamenej polohy tela, posilňovanie chrbta a panvy. Pri bolesti chrbta býva častokrát najlepším riešením vhodné cvičenie. Mnohé účinné cviky môžete vykonávať aj na balančnej podložke, kde si precvičíte rovnováhu, hlboký stabilizačný systém a správne držanie tela. Vďaka masážnym výčnelkom môžete na vankúši aj pohodlne sedieť napríklad v práci a podložka Vás bude zároveň nútiť sedieť vystretý.

Benefity

  • precvičíte rovnováhu, hlboký stabilizačný systém a správne držanie tela
  • posilní chrbát a svalstvo panvy
  • pri sedení podložka núti sedieť vystreto
  • materiály sú pevné a majú dlhú životnosť

Vhodné

  • pre nácvik dynamického sedenia,
    vzpriamenej polohy tela
  • pri dlhodobom sedení v práci
  • pri bolestiach chrbta
  • pre nácvik stabilty a držania celého tela

Podložka modrá

Viac

Podložka červená

Viac

5. Guma na cvičenie Body-Band 2,5m x 15cm s obalom na zips

Posilňovacia guma je vhodná na využitie pri veľmi širokej škále cvikov. Použiť ju môžete na strečing, posilňovanie, rehabilitáciu a ako doplnkovú pomôcku ku cvikom na iných pomôckach, či zariadeniach. Výhoda je veľká dĺžka gumy 2,5 m, je možné si ju podľa potreby jednoducho skrátiť. Šírka 15 cm je dostatočná pre jednoduché uchopenie alebo pristúpenie gumy pri cvičení, takže vám guma nebude "unikať" spod nôh alebo z dlaní.
Na výber sú 4 variácie gumy podľa napätia: žltá – ľahké napätie, červená – stredné napätie, zelená – silné napätie, modrá – veľmi silné napätie.

Benefity

  • materiál pri výrobe garantuje dlhú životnosť a odolnosť voči záťaži
  • nepraská a nestráca svoju pružnosť
  • guma je zabalená v praktickom púzdre na zips
  • balenie obsahuje aj leták s obrázkami cvikov
  • na výber v ponuke 4 druhy gumy podľa napätia s farebným odlíšením

Vhodné

  • na cvičenie všetkých partií tela bez obmedzenia
  • na strečing a posilňovanie s rôznym stupňom záťaže
  • na rehabilitáciu
  • pri populárnom "work-oute" a v profesionálnom športe
  • ako doplnková pomôcka ku cvikom na iných pomôckach, či zariadeniach

Žltá
guma

Viac

Červená
guma

Viac

Zelená
guma

Viac

Modrá
guma

Viac

  • Naše BENEFITY pre VÁS

    • Ku každému nákupu DARČEK pre potešenie :-)
    • NAJLACNEJŠIA doprava od 2,40 Eur pri nákupe do 50 Eur.
    • DOPRAVA ZDARMA pri nákupe nad 50 Eur.
    • KVALITNÉ produkty pre oporu vášho zdravia.
    • Veľké zásoby pre OKAMŽITÉ ODOSIELANIE.
    • DORUČENIE do 24hod. pri objednávke do 13h.
    • Osobný ODBER vo výdajni v Žiline, aj na lekársky poukaz.
    • Online chatové PORADENSTVO a telefonicky na BEZPLATNOM
      čísle 0800 111 863 pon-pia 08-16h.
    • Jednoduché a rýchle VYBAVENIE reklamácie.
    • Video NÁVODY a články s riešeniami pri zdravotných obmedzeniach.
    • 100% GARANCIA spokojnosti pre Vás.

    Facebook Zdrave stranky Video navody na youtube Zdrave stranky
01. 12. 2017
Ako by sme mohli vrátiť kĺbom stratenú pružnosť ?

Viacerí to poznáme – ráno sa budíme stuhnutí, chvíľku trvá, kým sa „rozhýbeme“ a tak trochu máme pocit, že nás pobolieva každá kostička v tele. Pravdou je, že takýmito pocitmi netrpia len starší ľudia, aj keď v ich prípade sú takéto pocity akosi prirodzene tolerované. Často sa to stáva aj mladším, ktorí trpia ortopedickým alebo iným ochorením, či sú po nejakom úraze.

Jedným z faktorov zvyšujúcich pravdepodobnosť celkovej stuhnutosti tela môže byť už aj mierna nadváha. Teoreticky vieme, že najjednoduchšie by bolo schudnúť, zdržať sa nezdravých potravín, sladkostí, alebo cvičiť. Jednoduchšie sa to povie ako urobí – skúsme si zájsť trikrát do týždňa do posilňovne, či venovať sa amatérsky nejakému športu. Niekedy nemôžeme, niekedy sa nám nechce a niekedy nás to ani nebaví. A tak hľadáme – môžeme navštíviť v súčasnosti veľmi obľúbené kurzy spoločenských tancov pre dospelých, zájdeme si na jogu alebo pilates, vyskúšame workout – a zistíme, že miesto úspešného schudnutia a lepšej kondície sme si natrhli sval alebo v lepšom prípade dostali riadnu svalovicu smile. Tak ako na to?

Skúsme ísť na to postupne – nájdime si chvíľku v domácom prostredí a začnime jednoduchými cvikmi na balančnej podložke – je mäkká a pružná, môžeme na nej postupovať od úplne základných cvičebných pohybov a postupne sa rozvíjať tempom, ktoré si určíme sami. Je odolná voči potu, dá sa ľahko udržiavať hygienicky čistá. Pri cvičení sa na nej nešmýka, je ľahká a zároveň stabilná – dá sa na nej cvičiť rekreačne, posilňovať, ale aj rehabilitovať po úraze. Pozrite si ju v našej ponuke .

Nad predchádzajúcimi riadkami sa aktívni ľudia, ktorí sú zvyknutí športovať, možno len pousmejú – šport im nielen pomáha, ale ich aj baví. Niekedy však človek vekom alebo chorobou prichádza o dobrú kondíciu, alebo možnosť športovať. V takýchto prípadoch je vhodné spomenúť si na chôdzu – základný ľudský pohyb nám pomôže udržať si kĺby pohyblivé a myseľ sviežu. Známe sú rôzne výpočty nevyhnutného počtu krokov, ktoré by sme mali prejsť – najčastejšie sa hovorí o 10 000 krokoch denne – o palici, či pri artróze je to však skôr utópia. Poďme preto chodiť koľko môžeme a tešme sa, že každý jeden jediný krok nám pomáha. A to je pravda – s každým krokom si zvyšujeme kondíciu a na ďalší deň vydržíme krokov viac. Pomáhajme si pritom napríklad palicami, poskytnú nám potrebnú stabilitu a navyše precvičíme aj svalstvo horných končatín.

Ak chceme posilňovať nielen veľké svaly rúk, ale aj drobné kĺby v prstoch, je vhodné si pravidelne precvičovať jemnú motoriku. Dnes je na trhu množstvo rôznych pomôcok a niektoré nájdete aj v našom e-shope. Máme plastelínu rôznej tvrdosti, ktorú môžete hniesť v dlaniach, chrbtom rúk alebo medzi prstami. Priamo na prsty je výborný silikónový krúžok – do dierok v krúžku sa vložia prsty a krúživými či stláčacími pohybmi sa posilňuje celá ruka. V balení sú tri krúžky rôznej pevnosti pre postupné zvyšovanie záťaže. Naťahovací krúžok si môžete kúpiť tu.

Pohyb je základ života – a nemyslíme tým len vrcholových športovcom. Každý sa môže hýbať v rámci svojich možností – či už využije chôdzu, vbehne do posilňovne alebo malými krôčikmi bude získavať stratenú pružnosť a energiu. Držme si palce a poďme na to krok po kroku smile.

Pre lepší život

02. 11. 2017
Čo s lôžkom, ak sa staráme o člena rodiny s inkontinenciou?

Starostlivosť o chorého člena rodiny vie byť veľmi náročná a najmä emočne vyčerpávajúca. Každý sa snaží pomôcť čo najviac a byť pre chorého oporou. Treba sa vysporiadať s veľkým množstvom nových problémov – od poznania a prijatia ochorenia, cez zmierenie sa s pocitom, že nášho blízkeho niečo bolí alebo mu neslúži tak, ako má, až po úplne praktické veci ako každodenná ošetrovateľská starostlivosť a udržanie prostredia okolo pacienta čisté a komfortné.

Inkontinencia znamená stratu schopnosti ovládať vylučovanie– či už moču alebo stolice. Postihuje mužov a ženy bez rozdielu, pravdepodobnosť jej výskytu stúpa so zvyšujúcim sa vekom a ochoreniami. Štatistiky uvádzajú, že rôznymi stupňami inkontinencie trpí až 27 % populácie. Najrizikovejšou skupinou sú najmä ženy, u ktorých spôsobujú oslabenie panvového dna okrem veku aj pôrody, obezita, či ťažká fyzická práca a naopak u mužom môže sťažovať situáciu zväčšená prostata. Muži i ženy týmto ochorením môžu trpieť aj pri cukrovke alebo rôznych neurologických ochoreniach a po úrazoch.

Urológ a gynekológ diagnostikuje urodynamickým vyšetrením niektorý z troch stupňov inkontinencie:

Ľahký stupeň inkontinencie- zväčša pomôžu najtenšie inkontinenčné vložky (Mini, Micro, či Mini pre mužov). Pre tento stupeň inkontinencie nie je možné získať poukaz na zdravotnícku pomôcku, vložky rôznych výrobcov sa dajú kúpiť v lekárni alebo tu.

Stredne ťažký a ťažký stupeň inkontinencie– postihuje žiaľ aj deti pri rôznych mentálnych či telesných ochoreniach. V tomto prípade sa už dajú predpísať pravidelne raz mesačne rôzne pomôcky ako vložky, vkladacie plienky alebo plienkové nohavičky. Limit na mesačný predpis je 14,77 € pri druhom stupni a 51,94 € pri treťom stupni inkontinencie. Typ a počet týchto pomôcok predpisuje lekár. V prípade nepostačujúceho počtu týchto pomôcok je možné si potrebné množstvo samozrejme dokúpiť.

Na ochranu lôžka inkontinentného pacienta môže lekár predpísať 60 kusov podložiek pre chorého na jeden mesiac. Ide o podložky s vrchnou priedušnou a priepustnou vrstvou, nepremokavou spodnou vrstvou a vnútrom z buničiny. Tieto podložky sú jednorazové s rôznou savosťou. Pre prípad, že 60 kusov týchto podložiek nestačí, dajú sa kúpiť tu.

Jednorazové pomôcky sú, najmä v takto delikátnej problematike ako únik moču, veľmi dobrou alternatívou na udržanie osobnej hygieny. Napriek tomu sú stále zákazníci, pre ktorých je používanie plastových materiálov nepohodlné alebo naň majú alergickú reakciu. Pre nich, ale aj pre ostatných, ktorí uprednostňujú prírodné materiály sú na trhu aj iné možnosti – rôzne podložky z bavlny alebo froté plachty s nepremokavou spodnou časťou.

Bavlnené podložky Abri soft je možné použiť na posteľ, či na kreslo alebo všade tam, kde sa s pacientom manipuluje. Jej rozmery umožňujú pokryť kritickú časť lôžka a v predaji je aj typ so zakladaním koncov plachty pod matrac. Podložka sa dá prať až 300 krát pri teplote 95 °C a dá sa sušiť v sušičke. Zákazníci zväčša kupujú dva kusy naraz – kým jeden používajú, druhý sa perie. Kúpiť podložku Abri Soft môžete tu.

Inou možnosťou ako ochrániť lôžko a zároveň udržať pohodlie pacienta sú froté plachty v dvoch rozmeroch, na spodnej časti s nepremokavou vrstvou.

Bavlnené/froté sú aj napínacie prestieradlá s gumičkou, ktoré sa naťahujú na matrac ako klasické prestieradlá. Sú priedušné, čo napomáha komfortu u pacienta a zo spodnej časti z polyuretánu, čo uľahčí prácu ošetrujúcemu. Rozmermi pokryjú celé lôžko. Dajú sa prať 200krát pri 95 °C, sušiť v sušičke, pri kúpe dvoch kusov naraz je zabezpečená dokonalá nepretržitá ochrana matraca aj počas prania druhého kusu.

Je zrejmé, že nie je jednoduché sa starať o pacienta s inkontinenciou, je to nepríjemný zdravotný ale aj sociálny problém. Ak sa dá, využite možnosti, ktoré sú momentálne na trhu– uľavíte tak blízkemu a aspoň trochu si zjednodušíte každodennú starostlivosť o neho.

Ak sa vám článok páčil, príďte aj nabudúce– povieme si niečo o dekubitoch a ako by sme im mohli predchádzať.

Pre lepší život...

1