Kanvička na preplachovanie nosaKód: 932520008
Bežná cena: 5,90 €
Ušetríte:
0,58 € (-10 %)
Dostupnosť: Na sklade
Minimálny odber: 1 Kus
Cena:
5,32 €
-10 %

Kanvička na preplachovanie nosných dutín účinne pomáha čistiť nosné a vedľajšie dutiny od nečistôt, peľov, prebytočného hlienu a iných dráždivých látok. Zároveň pomáha obnoviť sliznicu a v prípade suchej sliznice ju zvlhčuje.

„Nosná sprcha“ je vhodná pri častom nachladnutí. Je prevenciou pred vírusovou chrípkou, zápalmi vedľajších nosných dutín, akútnymi a chronickými problémami dýchacích ciest ako je astma, senná nádcha alebo iná alergia. Súčasne sa zlepšuje aj činnosť zmyslových orgánov v hlave, obzvlášť pomáha pri únavených a suchých očiach a slabej ostrosti očí. Vytvára pocit sviežosti a ľahkosti v hlave, môže pomôcť pri bolestiach hlavy.

K preplachovaniu sa používa slaná teplá voda v koncentrácii 1 čajová lyžička (zarovnaná) soli na 1 liter vody s teplotou o niečo vyššou ako teplota tela: 37° - 39°. Vhodná je jemná soľ aby sa rýchlo rozpustila a čistá morská soľ bez prídavných protihrudkujúcich a iných látok. Vzniknutý izotonický soľný roztok je podobný ako fyziologický roztok v našom tele, čím ho telo dobre znáša a nemá nežiadúce vedľajšie účinky.

Technika výplachu nosa je jednoduchá a zaberie cca 2 minúty, praktikuje sa nad umývadlom. Zobáčik kanvičky naplnenej slanou teplou vodou priložíme k jednej nosnej dierke a hlavu mierne nakloníme dopredu a otočíme do strany aby voda ľahko stekala druhou nosnou dierkou do umývadla. Dýchame ústami, uvoľňujeme nosné dutiny a necháme pretiecť všetku vodu v kanvičke a odložíme ju. Následne jedným prstom pritlačíme nosnú dierku, 3 krát ráznejšie vyfúkneme otvorenou nosnou dierkou (pri otvorených ústach) a zopakujeme vyfúknutie aj druhou nosnou dierkou. Doplníme do kanvičky teplú slanú vodu a rovnako postupujeme s preplachovaním priložením zobáčika kanvičky k druhej nosnej dierke. U detí postačuje polovica vody v kanvičke na pretečenie jednou nosnou dierkou a druhá polovica vody druhou nosnou dierkou.

Na začiatku v prvých dňoch je potrebná trpezlivosť kým si telo zvykne a doladíme celý proces. V prípade ak je viac stvrdnutých hlienov v dutinách, voda nepreteká do druhej nosnej dierky. V tom prípade necháme dlhšie (cca 20 sekúnd) priloženú kanvičku k nosu aby voda rozpustila hlieny. Ak ani tak nepretečie, vyfúkneme a pokračujeme preplachovaním druhou nosnou dierkou. Ak nepretečie ani jednou dierkou, môžeme celý proces zopakovať.

Ak v nose máme pocit pálenia, vo vode je zrejme viac soli ako má byť. Ak máme pocit bolesti, v tom prípade je málo soli. Rovnako môže byť nepríjemný pocit keď je voda príliš teplá alebo príliš chladná. Ak sa voda dostáva do úst, hlavu je potrebné viac nakloniť do strany a dýchať len ústami.

Na záver je dôležité dovyfúknutie vody z veďlajších dutín v polovičnom predklone. Vodorovne predkloníme trup, pohľad smeruje k zemi, pomaly otáčame hlavou doprava a doľava a do stredu pričom 10 krát nadychujeme ústami a ráznejšie vydychujeme nosom. Potom sa s hlbokým nádychom vzpriamime a pomaly vydýchneme. Ak počas vydychovania vytekala voda, zopakujeme dovyfúknutie ešte raz.

Očistná technika sa odporúča vykonávať ráno po zobudení kedy sa uvoľňuje najviac hlienov alebo po aktivite v zaprášenom alebo peľovom prostredí. Bezprostredne po očiste (cca do 30 minút) nevychádzame do chladného počasia. Preplachovanie nevykonávame pri prechladnutí, zápale čelných dutín alebo bolestiach uší.

Technika je vhodná aj pre deti od cca 5 rokov pri dozore rodiča, pričom najlepšie keď má rodič vlastnú skúsenosť s technikou.

Benefity

  • ľahký a príjemný materiál na dotyk
  • bezpečná pomôcka na jednoduché a pritom účinné prepláchnutie nosných dutín
  • zbavuje nosné dutiny od nečistôt, peľov, prebytočného hlienu a iných dráždivých látok
  • lacná prevencia pred vírusovou chrípkou, zápalmi vedľajších nosných dutín, akútnymi a chronickými problémami dýchacích ciest ako je astma, senná nádcha alebo iná alergia

Vlastnosti

  • materiál: plast PP - Polypropylén, používa sa v potravinárstve, použitelný pri teplote do 100 °C až 110 °C
  • objem: 200 ml
  • farba: svetlo sivá

Video prezentácia

PRODUKT ŽIADAJTE VO VAŠEJ LEKÁRNI


Nové hodnotenie


PRODUKT ŽIADAJTE VO VAŠEJ LEKÁRNI

">