Aktívna ochrana- silikónová maska s vymieňacím filtrom

Obchody a služby sa postupne začali otvárať, prísne nariadenia pomaly ustupujú. No neustále je potrebné myslieť na ochranu seba i ostatných. S koronavírusom bojujeme už niekoľko týždňov a práve v aktuálnej fáze uvoľňovania opatrení, kedy už nie je povinné nosenie rúška na verejnosti, je dôležité myslieť a dbať na aktívnu ochranu či už pri cestovaní, v práci, u lekára v čakárni či hromadných podujatiach kde je väčšia koncentrácia osôb.

Spôsob ako aktívne chrániť seba a zároveň i ostatných predstavuje Maska silikónová s vymieňacím filtrom. Filtračný materiál silikónovej masky dosahuje účinnosť celkovej filtrácie 98,2%. Účinnosť bakteriálnej filtrácie je viac než 99%. Použitý silikónový materiál je rovnaký ako pri cumlíkoch pre deti, prilieha na tvár, nedráždi pokožku, je nepriepustný, bezpečný a pohodlný, čo je benefit oproti bežným maskám/respirátorom. Silikón je vhodný na použitie aj v potravinárstve s patentovanou technológiou zabezpečuje tesné priliehanie a tým vysokú úroveň ochrany, pohodlné nosenie a môže byť použitý opakovane. Filtračný prvok je tvorený 4 vrstvami filtračného a sterilizačného materiálu, čo zabezpečuje vysokú účinnosť filtrácie, jednoduchú montáž a opätovné použitie po sterilizácii a dezinfekcii.

Štvorvrstvová filtrácia účinne filtruje pevné častice zo zdrojov znečistenia ako sú výpary, baktérie a vírusy.

Prvá vrstva: antibakteriálna netkaná textília – sterilizácia, zabraňuje rastu baktérií, účinne zachytáva vlasy a chlpy, šupiny z pokožky a iné veľké častice.

Druhá vrstva: elektrostatická bavlna – duálna funkcia filtrácie a adsorpcie, blokuje mikro-hrubé častice, elektrostaticky adsorbuje veľmi jemné častice a má vyššiu kapacitu zachytávania prachu.

Tretia vrstva: N95, HEPA – účinná filtrácia veľmi jemných častíc veľkosti 0,3 mikróna, účinnosť 95%.

Štvrtá vrstva: netkaná textília – zabraňuje rastu baktérií.

Maska sa môže opakovane používať viac než 2 roky, filter je možné používať až celý mesiac. Počas epidémie ochorenia COVID-19 osoby, ktoré sú vystavené vplyvu vonkajšieho prostredia po dlhšiu dobu, sa odporúča meniť filter denne. U osôb, ktoré pracujú vnútri, resp. sú vystavené menšiemu pôsobeniu vonkajšieho prostredia, môžu meniť filter každých 3 – 5 dní.

Vysoká úroveň pohodlia
Maska je vyrobený z potravinárskeho silikónu, rovnakého materiálu, aký sa používa pri výrobe detských cumlíkov. Maska sa nedeformuje, je pevná, nevykazuje známky opotrebenia, nebledne, odolná voči korózii, odolná voči vysokým aj nízkym teplotám. Jemná a pohodlná, netoxická a bez pachov.


Plynulé dýchanie
Dostatočne prepúšťa vzduch. Vzduch preniká z prednej strany masky, čo umožňuje účinne znižovať odpor vzduchu pri rovnakom objeme ventilácie. Vďaka špeciálnej štruktúre elektrostatickej bavlny má maska vynikajúcu kapacitu na zachytávanie prachu a nízky odpor pri vetraní.


Nízke náklady - Šetrnejšie k životnému prostrediu
Bežná životnosť silikónovej masky je viac ako 2 roky, čo znižuje náklady na používanie. Blokovanie a rýchle vyprázdnenie jednosmerného ventilu zabraňuje sekundárnemu znečisteniu vo vnútri masky vydychovaným vzduchom. Účinne predĺžená životnosť filtračného prvku výrazne znižuje celkové náklady.

Ako si vybrať správnu ochranu tváre počas

Ako a prečo si umývať a dezinfikovať ruky?

Prevencia pred novým koronavírusom.

Facebook Zdrave stranky Video navody na youtube Zdrave stranky